Bi'DünyaHaberler

Benedict Cumberbatch, Carey Mulligan ve James Franco Salon’a Geliyor!

Londra’nın en önemli tiyatrolarında ve Broadway’de kapalı gişe oynayan oyunlar, National Theatre Live işbirliği ile Oyun Salonu kapsamında İstanbul’a geliyor.

Broadway’de ve Londra’daki en büyük tiyatrolarda biletleri tükenen oyunların gösterimleri için Salon, sinema düzeninde hazırlanacak.

Benedict Cumberbatch’li Hamlet, Chris O’Dowd ve James Franco’lu Of Mice and Man (Fareler ve İnsanlar) ve Carrey Mulligan’lı Skylight, Salon İKSV’nin projesi Oyun Salonu kapsamında 15 Kasım’dan itibaren Salon ekranında İstanbullu tiyatro severler ile buluşacak.

Shakespeare’in en önemli eseri olan Hamlet’in Lyndsey Turner yönetmenliğinde yapılan uyarlaması, başrollerinde yetenekli Benedict Cumberbatch ile birleşince şahane bir şekilde sonuçlanmıştı. Özellikle Londra’da aylar öncesinden biletleri tükenen oyun,  15, 22, 29 Kasım Pazar günleri 15.00’da Salon’da izleyiciler ile buluşacak.

HAMLET by Shakespeare, , Writer - William Shakespeare, Director - Lyndsey Turner, Set design -Es Devlin, Lighting - Jane Cox, The Barbican, 2015, Credit: Johan Persson/

James Franco, Chris O’Dowd, Leighton Meester ve Jim Norton’un başrollerinde yer aldığı Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar),Broadway başta olmak üzere New York’ta birçok farklı salonda oynanmıştı. Time dergisinin başyapıt olarak nitelendirdiği oyun, 6 ve 13 Aralık Pazar günleri 15.00’da Salon’da gösterilecek.

OFMICE-superJumbo

Başrollerinde Carey Mulligan ve Bill Nighy’nin yer aldığı Skylight, 10 ve 24 Ocak Pazar günü 15:00’da Salon’da gösterilecek.

Skylight: Nighy and Mulligan

Taylor Benjamin, Lee Boggess, Gabriel Castillo, Ian Garside, Ermira Goro gibi isimlerin yer aldığı John, ünlü hareket tiyatrosu DV8’in son yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek hayat hikayesine dayanan oyunun gösterimleri 7 ve 21 Şubat Pazar günleri 15.00’da Salon’da gerçekleşecek.

Hannes Langolf, Laurent Philippe

40 ve 25 (öğrenci) TL’lik biletler 5 Kasım’dan itibaren Biletix ve İKSV’de.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Roma Dün Bugün

Sonraki yazı

Sinema Bölümü Öğrencisi Gizem İbak, Aamir Khan ile Görüştü