Haberler

BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali, BIFED ödülleri 24 Ekim 2015 Cumartesi akşamı yapılan törende açıklandı.

bifed1

Festivalin yarışma bölümünde 13 ülkeden 16 film yarıştı. Fethi Kayaalp anısına hitap edilen birincilik ödülünü sıradışı sinematografi ve şiirsel referansları ile izleyicileri değişen manzaralarda derin bir meditasyona davet eden Bettina Perut ve Iván Osnovikoff’ın yönetmenliğini yaptığı Şili yapımı “Surire” filmi aldı.

Yönetmenliğini Anna Roussillion’ın yaptığı Fransa yapımı “I Am The People / Ben Halkım” filmi tutku dolu macera ve yalın anlatım ile BIFED ikincilik ödülünün kazananı oldu. Üçüncülük ödülü ise Paolo Pisanelli’nin yönetmenliğini yaptığı İtalya yapımı “Good Morning Taranto / Günaydın Taranto” filminin oldu.

Jüri aynı zamanda duygusal ve çağrışımlarla dolu, çok potansiyeli olan “Cibik” filmi yönetmeninden daha fazla işler görmeyi umutla beklediklerini belirterek yönetmeni sahneye davet etti. Bu yıl ilk kez verilen BIFED Gaia öğrenci ödülü Benjamin Huguet’in yönettiği İngiltere ve Fransa yapımı “The Archipelago / Takımada” filmine verildi. Ayrıca Murat Haksever’in yönetmenliğini yaptığı ”Çoban” filmi de Mansiyon ödülüne layık görüldü.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Pera Film | Pier Paolo Pasolini'nin 40. Yıldönümü

Sonraki yazı

Godseed You! Black Emperor 17 Kasım’da İstanbul’da!