Bi'DünyaHaberler

Godseed You! Black Emperor 17 Kasım’da İstanbul’da!

Post rock müziğin efendilerinden olan Kanadalı grup Godseed You! Black Emperor,  Kasım ayında ilk kez Türkiye’deki müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

black-emporor

Dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan, konserleri ve albümleri merakla takip edilen grup; 17 Kasım’da, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sevenlerine hipnotik bir müzik yolculuğu yaşatmaya geliyor.

1994 yılında kurulan Montreal, Quebec kökenli grubun ilk albümü 1997 yılında yayınlandı. 1998’den 2002 yılına kadar her yıl turneye çıkarak hayranlarına müzik ziyafeti çeken grup bir ara dağılır gibi olsa da, 2010 yılında bir turne için tekrar bir araya geldi. Çıkardığı albümler ve sahne performanslarıyla hafızalara kazınan ve post rock tutkunlarının en sevdiği gruplardan biri haline gelen Godseed You! Black Emperor, aynı zamanda kayıtlarını Constellation Records’ ta yayınlayan ilk grup olma özelliğine de sahip.

Ülkemizde de sağlam bir dinleyici kitlesine sahip olan ve post rock müzik listelerinin zirvesini kimselere bırakmayan grup, post rock melodilerinin büyüsünü notalarla dinleyicilerinin ruhuna enjekte etmeye hazırlanıyor.

Biletler için:

https://bilet.zorlucenterpsm.com/PagesPublic/productBrowse/productHome.aspx?ProductSubType=GYBE

http://www.biletix.com/biletsec/SKZR2/ISTANBUL/tr

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Sonraki yazı

Atilla Dorsay’dan "Efsaneler ve Renkler" Fotoğraf Sergisi!