Haberler

Boyhood’un Yönetmeni Linklater’dan Devam Filmi Düşüncesi…

Oscar adayı yazar / yönetmen Richard Linklater, sonraki projesi “That’s What I’m Talking About” üzerinde çalışmaya başladı. Linklater, 1993 filmi Dazed and Confused ve şimdi Oscar ödüllü filmi Boyhood filmlerinin manevi bir devam filmi olarak tanımladığı bir film. Ancak, yönetmen 12 yılını harcadığı son projesi ile bir mesafe katettikten, beyaz perdede Mason (Ellar Coltrane)’ın hikayesine devam edecek gibi görünüyor.

boyhood

Linklater, kendi özgün projelere devam filmi yapılmış nadir, modern indie yazar ve yönetmenlerden biridir. Özellikle, “Before” üçlemesi ile, 1995 yılında yayımladığı Celine (Julie Delpy) ve Jessie (Ethan Hawke) karakterlerinin hayatlarını anlatan üçlemenin devamında 2004 ve 2013’te yine onların hayatını takip eder. Her biri ile birlikte kendi kahramanlarının hayatlarından bir kesit alıp, farklılaşan ilişkilerinin aşamalarını gözler önüne serer. Aynı yaklaşım (Linklater bunu ima eder gibi) Boyhood’un devamı ile gerçekleşebilir.

boyhood2

 

“Bunu daha önce de yaptım… Ben filmlerimde, 20’li yaşlardaki insanlara dokundum. Belli ki yine aynı alanda ilerliyor olacağım, bilemiyorum. Bunun sonucunda nasıl bir şey ortaya çıkacağını söylemek güç. Bu cast ile çalışmaya devam etmek isterim ve sanırım hepimiz isteriz.  Fakat bu birincil nedenimiz olmayacaktır. Her zaman söylecek bir şeylere ihtiyaç duyarsın ve bunu sadece sevdiğin arkadaşlarınla çalışmak için yapamazsın. Bunu içinde bir yerlerde varolan o yıllara dokunma hissinle yaparsın. Bilemiyorum, gerçekleşebilir, şuanda yalnızca girişindeyiz olayın.”

 

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

“Türk Klasikleri Yeniden” Kapsamında Bu Yıl Restore Edilecek Film "Yılanların Öcü"

Sonraki yazı

Fil'm Hafızası presents: Welcome to the Jungle hosted by Mehmet Turgut