Haberler

Bryan Singer, “Denizler Altında 20 Bin Fersah”ı Beyazperdeye Uyarlıyor!

Henüz vizyona girmeyen son filmi “X-Men: Apocalypse” ile gündemde olan Bryan Singer, Jules Verne’nin Denizler Altında 20.000 Fersah‘ını sinemaya uyarlayacak.

singerdirects

Sinema tarihinin şüphesiz en başarılı filmlerinden olan Olağan Şüpheliler‘in (1995) yönetmeni Bryan Singer, yeni bir film çekeceğinin müjdesini verdi. Dünya klasikleri arasında yer alan ve fantastik edebiyatın temel taşlarından olan Jules Verne‘nin Denizler Altında 20.000 Fersah’ı, Bryan Singer yönetmenliğinde sinemaseverlerle buluşuyor.

Singer, yeni projesi ile ilgili “Bu hikayeyi çocukluğumdan beri anlatmak istiyordum. Yapacağım film her yaşa uygun, epik ve duygusal bir macera filmi olacak.” şeklinde konuştu. Fantastik sinemayla arası oldukça iyi olan Bryan Singer, daha önce de Dev Avcısı Jack‘i yönetmişti. Filmin senaryosunu da kaleme alacak olan Singer’e bu konuda Rick Sordelet ve Dan Studney yardımcı olacak.

Macera ve bilim kurgu tutkunlarının merakla beklediği filmin çekimlerine bu sonbaharda başlanması bekleniyor.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Lobster: Büyük Biraderin Kıskacında

Sonraki yazı

Kalandar Soğuğu Ödüle Doymuyor!