Haberler

Canlandırma Günleri Fransız Kültür Merkezi’nde!

2. Uluslararası Canlandırma Günleri 13 – 16 Ekim arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde animasyon rüzgarı estirecek!

Fransız Kültür Merkezi ile Canlandıranlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 2. Uluslararası Canlandırma Günleri, bu yıl 13-16 Ekim arasında Taksim’deki Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Birçok animasyon filminin Türkiye’de ilk kez gösterileceği etkinlikte, 12 seansta toplam 27 film, bir canlı performans ve atölyeler animasyon tutkunlarıyla buluşacak.

animasyon

Canlandırma Günleri’nin bu yıl ki onur konuğu ise Fransa’nın en üretken yönetmen, yapımcı ve eğitimcisi olan, Folimage Stüdyosu ve La Poudrière okulu kurucusu, Oscar adayı Jacques-Rémy Girerd olacak.

Canlandırma Günleri’nin iki büyük etkinliğinden ilki 14 Ekim Salı günü saat 20:00’de Norman Mc Laren’in anısına gerçekleştirilecek NohLab canlı performansı. 15 Ekim Çarşamba saat 19:00’da ise “çevreci bir masal” olan Tante Hilda (Hilda Teyze) Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşacak. Canlandırma Günleri’nde okullara yönelik seanslar ücretsiz olacak, tüm etkinliklere giriş hakkı tanıyan biletin fiyatı ise sadece 10 TL olacak.

 

Kaynak; http://www.ifturquie.org/istanbul-2/canlandirma-snemasi-bayrami-2/?lang=tr

 

Ulaş Bayhan

Ulaş Bayhan

27 Ağustos 1990'da İzmit'te doğdu. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra hızlıca iş hayatına atıldı. Yıllardır gelen sinema merakı onu Fil'm Hafızası ile buluşturdu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Türk Sinemasının 100. Yılına Özel Eğitim Atölyesi : Çocukların Türk Sineması

Sonraki yazı

Lykke Li İstanbul'da!