Haberler

Clint Eastwood Sully’i Yönetecek

chesley-sully-sullenberger-movie-clint-eastwood

Kaptan Sullenberger – Clint Eastwood

ABD’de 350 milyon dolar, dünya genelinde ise 546 milyon dolar hasılat getiren American Sniper ile 2014 yılına damgasını vuran Clint Eastwood için Warner Bros. bir sonraki filmini bulmuş gibi.

2009 yılında US Airways’in 1549 numaralı uçuşunda bir kuş sürüsüne çarpıp hasar gören uçağı çok büyük inisiyatif kullanarak New York’taki Hudson Nehrine indiren ve 155 kişilik yolcu ve mürettebatın hayatını kurtaran Amerikan pilot Chesley “Sully” Sullenberger’ın gerçek hikayesinden uyarlanacak film, Sullenberger’in kendisinin kaleme aldığı kitabı Highest Duty: My Search for What Really Matters’ın senaryolaştırılması ile şekillenecek. Warner Bros. kitabın haklarını satın almak için görüşmelerde bulunuyor ayrıca.

Olay medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Olay medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Sakin kalışı ve kararlılığı sayesinde hem büyük bir trajediyi önleyen hem de bir kahraman haline gelen Sullenberger da kitabının Clint Eastwood gibi deneyimli bir yönetmen tarafından filmleştirilmesiyle ilgili oldukça memnun; “Hikayem yetenekli bir hikaye anlatıcısı ve filmci olan Clint Eastwood ve tecrübeli yapımcılar Allyn Stewart ile Frank Marshall’ın ellerinde olduğu için çok mutluyum. Bu proje kendisine Warner Bros.’ten daha iyi bir yuva bulamazdı. Bu gerçekten de rüya gibi bir ekip.

Yönetmenliğini yaptığı American Sniper, J. Edgar ve The Changeling gibi filmlerde gerçek kişilerin yaşadığı gerçek hikayeleri anlatmaya meraklı olan Eastwood, yine kendi zevkine uygun bir proje bulmuş gibi görünüyor.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

5 Haziran'da Sinemalarda!

Sonraki yazı

Tilda Swinton Yeni Marvel Filmi Doctor Strange’de Yer Alabilir