Haberler

Coen Kardeşler 68. Cannes Film Festivali’ne Başkanlık Ediyor!

joel-coen-and-ethan-coen-pic-getty-images-707828904

 

Cannes Film Festivali tarihinde ilk kez, jüri başkanlığını iki kişi üstleniyor olacak. Amerikalı Film Yapımcısı kardeşler Joel ve Ethan Coen,  Pierre Lescure ve Thierry FREMAUX’un davetlerini kabul ederek, 68.si düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nde jüri başkanlığı koltuğuna oturacaklar.

2016’da gösterime girecek olan ve George Clooney, Christophe Lambert, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Josh Brolin ve Channing Tatum’un yer aldığı “Hail, Caesar!” filminin senarist ve yönetmenleri olan Coen Kardeşler, “Bu yılki Cannes için sabırsızlanıyoruz.” dediler. “Her zaman olduğu gibi dünyanın her yerinden filmleri bir araya getiren festivali takip etmek hoşumuza gidiyor. Kariyerimizin başından beri Cannes bizim için büyük bir öneme sahip olmuştur. Daha önce hiç yapmadığımız jüri başkanlığı ise özel bir onur olacak. ”

Cannes Film Festivali 13-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival programı ve jüri üyeleri ise Nisan ortasında açıklanacak.

 

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yorum yaz