Haberler

Dan Brown‘un Bir Kitabı Daha Beyazperdeye Uyarlanıyor!

Da Vinci’nin Şifresi, Melekler ve Şeytanlar gibi Dan Brown‘un bir eseri daha film oluyor. Cehennem adlı kitaptan uyarlanan filmdeki pek çok sahnenin ise İstanbul’da geçeceği konuşuluyor.

maxresdefault-the-cast-for-dan-brown-s-inferno-is-revealed-jpeg-266456

Dan Brown’un Cehennem kitabının sinema uyarlamasında bolca İstanbul göreceğiz. Çünkü çok satan kitabın yaklaşık 100 sayfası Türkiye’de geçiyor. Filmde, adı kitapta adı geçen Türk belgeselci Göksel Gülensoy da Ayasofya’nın Derinliklerinde belgeseliyle yer alacak.

fft64_mf1458042

Gülensoy, filme katkısıyla ilgili “Özel olarak 3D animasyonlarla çalışıyoruz bu girdiğimiz yerlere. Çok ciddi mezar odaları var. Ayasofyanın altında çevresinde Ayasofyanın dışına çıkan yollar var. Aya İrini, Topkapı Sarayı ve Hipodroma doğru giden tüneller var. Ve bu tünellerin birbirleriyle bağlantıları var” dedi. Filmde pek çok sürprizle karşılaşılabileceğinin altını çizen Göksel Gülensoy, Ayasofya’nın Derinliklerinde belgeselini, Dan Brown’ın Cehennem filmiyle yakın zamanlarda çıkarmayı düşünüyor.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Haneke'ye Türkiye'den "Hayvan Cinayeti" Davası!

Sonraki yazı

Star Wars: Episode VIII'den İlk Teaser Yayımlandı!