Haberler

Demirkubuz’dan ‘Bulantı’ Açıklaması: İsim Bulamadım

zekidemirkubuz_bulanti_0199851

Zeki Demirkubuz’un 2 Ekim’de vizyona girecek yeni filmi Bulantı, aynı ismi taşıyan Jean-Paul Sartre’ın kitabından mı sinemaya uyarlandı diye birçok haber çıkmıştı. Daha önce Rus yazar Fyodor Dostoyevsky’nin Yeraltından Notlar kitabını beyazperdeye taşıyan Demirkubuz basına yeni filmiyle ilgili şunları söyledi:

“Filmin konusu ya da temasının Jean-Paul Sartre’ın ünlü romanı Bulantı’yla bir ilgisi yoktur; ama şöyle bir bağı vardır: 7 yıl önce – çekebilir miyim düşüncesiyle – Sartre’ın romanını çalışmaya karar verdim, bilgisayarımda Bulantı adında bir dosya açtım ama bir süre sonra bu fikirden vazgeçip, filmin şimdiki haline yöneldim. Önceleri acelesi olmadığından, sonra vakit daraldığında ise yeni bir isim bulamadığımdan, -zaten filmlerime isim bulmakta hep zorlandığımdan- bulduğum diğer isimlerden de hoşlanmayıp Bulantı’ya alıştığımdan ve çok sevdiğimden filmin ismi bu şekilde kalmıştır.”

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sophie Scholl: The Final Days (2005)

Sonraki yazı

'Sünger Bob'da David Bowie sürprizi