Haberler

Diren! Filminden Türkçe Afişler Yayınlandı!

Tarihin ilk feminist hareketlerinden birini temel alan tarihi-biyografik yapım Suffragette (Diren) filminden Türkçe afişler yayınlandı.

Yönetmen Sarah Gavron‘ın ikinci uzun metrajlı filmi olan yapım, feminizmin temelini atan kadınların, gittikçe sertleşen ve tavizsizleşen hükümete karşı yürüttükleri özgürlük mücadelesine odaklanıyor. Diren!, önemli grup üyelerinden biri olan Maud’un çevresinde gelişiyor. Filmin, yıldızlar geçidi kıvamındaki oyuncu kadrosunda ise; Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Carey Mulligan, Ben Whishaw ve Brendan Gleeson gibi yıldız isimler başı çekiyor. Filmin senaryosu ise The Hour dizisinin yaratıcısı ve Demir Leydi‘nin senaristi Abi Morgan‘ın kaleminden çıkıyor.

               2965980.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx 2970670.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx  4922940.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

48 Saat Film Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sonraki yazı

New York'ta En İyi Film "Carol" oldu!