Bi'DünyaHaberler

Doğru Hikâyeye Doğru Müzik

10154981_650578038322575_2109322864_n

Köprüde Buluşmalar her yaştan sinema profesyonelini, film geliştirme ve yapım süreçlerini farklı açılardan ele alan etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Köprüde Buluşmalar, bu sefer “hangi film için hangi müzik” sorusunu ortaya atıyor.

DOĞRU HİKÂYEYE DOĞRU MÜZİK

13 NISAN PAZAR 13.30-15.30 AKBANK SANAT

KONUŞMACI: GEORGE CHRISTOPOULOS (Oticons Ltd Ajans Direktörü)

GEORGE CHRISTOPOULOS, Doğru Hikâyeye Doğru Müzik konulu oturumda, film yapımcıları ile besteciler arasında kusursuz bir işbirliğini sağlamak için kat edilmesi gereken yolu ve uygulanabilecek yöntemleri tartışacak. Yönetmen ve yapımcıların aktarmak istedikleri tüm hikayeler için, vizyonuna ve bütçesine uygun müzik yapmanın yolları hakkında önerilerini paylaşacak.

Müziğin filmdeki rolü nasıl belirlenir ve hangi tür filmler için nasıl müzikler tasarlanmalıdır? Film müzikleri neden ve nasıl değişti? Bir film için doğru müzisyen nasıl seçilir? Bir müzisyen, bir film projesinin hangi aşamasında ekibe dahil edilmelidir ve nasıl bilgilendirilmelidir? Filmin müzik tasarımı açısından bütçelendirme nasıl yapılmalıdır? GEORGE
CHRISTOPOULOS, konuşmacı olarak yer alacağı bu panelde, bu ve bunlar gibi sorulara yanıt arayacak.

GEORGE CHRISTOPOULOS uluslararası yapım şirketleriyle yaptığı işbirlikleri sayesinde dünyanın dört bir yanında çeşitli multi medya projelerinde, gösterilerde, enstalasyonlarda, kurumsal ya da sanatsal etkinliklerde görev aldı. Yaratıcı Direktör ve Müzik Danışmanı olarak 2004’te Atina’daki Olimpiyat Oyunları için yapılan Coca-Cola ve Samsung gösterilerinin hazırlanmasında büyük rol oynadı. Aynı zamanda Etkinlik Direktörü olarak, çalıştığı ünlü film müziği bestecilerinin konserleri dışında, Gize Piramitleri’nde Kahire Senfoni Orkestrası ile “Ode to Alexander the Great” gibi konserleri yönetti.

George Christopoulos 2010 yılında, film müziği bestecilerini tanıtan ve dünya çapındaki film yapımcılarına film müziği ve ses hizmetleri sunan uluslararası bir “yetenek ajansı” olan OTICONS’u kurdu. Ajans, şu anda uluslararası ölçekte 15’ten fazla ülkeden 30’u aşkın besteciyi temsil etmektedir. Bunların arasında Oscar ödüllü Jan A.P. Kaczmarek ve Rachel Portman’ın yanı sıra Shigeru Umebayashi ve Atli Örvarrson gibi dünya çapında kabul görmüş ve ödüllü besteciler de bulunmaktadır.

World Soundtrack Academy üyesi olan George Christopoulos aynı zamanda tüm dünyada uluslararası film festivallerinde ve üniversitelerde film müziği danışmanı ve misafir öğretmen olarak görev yapmaktadır.

https://www.facebook.com/koprudebulusmalar

http://film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar/79

https://twitter.com/koprudebulusma

Fırat Terzioğlu

Fırat Terzioğlu

22 Temmuz 1992'de İzmir’de doğdu. Eğitimine Ege Üniversitesi Felsefe bölümünde devam ediyor. Okulun bünyesinde bulunan radyoda bir süre çalışıp diksiyon dersleri aldı. Küçüklükten beri izlediği filmlerle sinema onun için bir hobiden öte, her şeyi oldu. Sinemadan kalan zamanlarında bateri ve bass gitar çalan Fırat, Avrupa ve özellikle İskandinav Sinemasını çok yakından takip ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Festivalde Bugün / 08 Nisan Salı

Sonraki yazı

Devil’s Knot (2013, Yön: Atom Egoyan)