Haberler

!f İstanbul Bağımsız Film Festivali David Bowie’i Anıyor

Bu yıl düzenlenecek olan 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin müzik tutkunları için sürprizlerle dolu olacağını daha önceki haberlerimizde belirtmiştik. Festival, geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz, sinemadan müziğe pek çok alanda unutulmaz eserler vermiş, 70’lerden bugüne, tarzı ve duruşuyla sanat ve moda dünyasını derinden etkilemiş David Bowie’nin anısına “David Bowie …” adında özel bir bölüm hazırladı.

bowieman-who-fell1

Bowie’nin ilk filmi olan, Far from the Madding Crowd (1967), Don’t Look Now (1973)Bad Timing (1980) gibi ödüllü filmleriyle tanıdığımız Nicolas Roeg’in Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarladığı, 1976 tarihli başyapıtı, kült bilim-kurgu The Man Who Fell to Earth/Dünyaya Düşen Adam ve vampir filmlerine yepyeni bir soluk getiren The Hunger/Açlık (1983), yenilenmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

!f İstanbul’un biletleri 5-7 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 19 – 21 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için biletix’te yüzde 10 indirimle ön satışa çıkacak.

Bu yıl festival biletleri biletix’ten ve sinema gişelerinden satın alınabilecek.

Ayrıntılı bilgi için: If İstanbul David Bowie Özel Bölümü

 

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Vecide (2012)

Sonraki yazı

La Finestra Di Fronte (2003)