Haberler

Fatih Akın’ın Yeni Filmi “Tschick” Yolda!  

 

Altın Ayı ödüllü ünlü yönetmen Fatih Akın, roman uyarlaması olacak yeni filminin çekimlerine başladığını duyurdu.

67187507_342683225-tile

En son The Cut (Kesik) ile beyazperdede buluştuğumuz başarılı yönetmen Fatih Akın bu kez Almanya’nın popüler romanlarından biri olan Tschick’i sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor.

Wolfgang Herrndorfs‘un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan aynı adlı romanından uyarlanacak olan film 14 yaşındaki Maik’i konu alıyor. Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen Maik’in annesi yaz tatilinde rehabilitasyon merkezine yatırılır ve babası genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirirken okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde maceraya atılırlar.

fft107_mf6185006

Kitapta Maik’ı Tristan Göbel adlı genç bir aktör canlandıracak, Tschick karakterini canlandıracak oyuncu ise daha önce oyunculuk tecrübesi olmayan Anand Batbileg.Yapımcılığını Alman yapımcı Marco Mehlitz‘in üstleneceği filmin vizyon tarihi ise 15 Eylül 2016 olarak belirlendi.

Türkçe çevirisi ON8 yayınlarından ”Yokuş Aşağı” adıyla çıkan romanı http://www.on8kitap.com/kitaplar/yokus-asagi adresinde bulabilirsiniz.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Caz Gibi Bir Şey: Amy (2015)

Sonraki yazı

Soundtrack / Senna (2010)