HaberlerUncategorized

Filmekimi’nin İlk Filmi Açıklandı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri her sonbaharda düzenlenen Film Ekimi’nin bu sene için programda yer alması netleşen ilk filmi açıklandı.

MeandEarlandtheDyingGirl_article_story_large

Film Ekimi’nde gösterime girecek ilk film 2015 Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü ve İzleyici Ödülü’ne layık görülen Me and Earl and The Dying Girl olacak. Komedi ve dramı harmanlayarak ortaya mükemmel bir iş çıkardığı gerekçesiyle ödüllendirilen film, sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor.

American Horror Story, The Carrie Diaries, Glee gibi televizyon yapımlarında da imzası bulunan Alfonso Gomez-Rejon’un yönetmenliğini üstlendiği film, genç oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekiyor. Filmin başrollerini Thomas Mann, RJ Cyler ve Olivia Cooke paylaşıyor. Ayrıca kadroda Nick Offerman, Connie Britton, Molly Shannon, Jon Bernthal ve Katherine C. Hughes bulunuyor. Aslen roman olan filmin senaryolaştırılmasını ise kitabın yazarı olan senarist ve romancı Amerikalı Jesse Andrew gerçekleştirdi.

Filmin konusu;

Liseli Greg (Thomas Mann), zamanının çoğunu çalışma arkadaşı Earl (RJ Cyler) ile klasik filmlerin parodilerini yapmaya çalışarak geçirmektedir.  Henüz kanser teşhisi koyulmuş sınıf arkadaşı Rachel’a (Olivia Cooke) dostça davranmaya başlamasıyla ikili yakınlaşacaktır. Böylece Greg’in hayatı ve bakış açısı sonsuza kadar değişecektir.

Fragman için;

 

Gülfem Kıroğlu
1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yorum yaz