Haberler

Force Majeure Filmi İsveç’in Oscar’ını Aldı

forcemajeure

İsveç’in Oscar’ı olarak kabul edilen ve geçtiğimiz günlerde Stockholm’de düzenlenen Guldbagge ödül töreninde, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil altı dalda ödül alarak geceye damgasını vuran yapım Force Majeure/Turist oldu. Ayrıca film, gösterildiği 2014 Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde Jüri Ödülü’nü de kazanmıştı.

Incedent By A Bank kısa filmiyle Altın Ayı ödülünü alan Ruben Östlund’un yönetmenliğini yaptığı Force Majeure/Turist’in başrollerini Brady Corbet, Kristofer Hivju, Lisa Loven Kongsli ve Jakob Granqvist’in paylaşıyor.

Film, Fransız Alpleri’ne kayağa giden Tomas ve ailesinin yaşadıklarını trajikomik bir biçimde ele alıyor.

6 Şubat’ta Türkiye’de vizyona girecek olan filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

Işıl Turan
89’da Ankara’da doğdu. Eskiye olan tutkusu sebebiyle Restorasyon okudu. Gezmeye olan sevdası hostes olmasına neden oldu. Şimdilerde kariyer değiştirme peşinde, ‘sosyal medyacı’ olma yolunda koşturmakta. Araştırmaya, yeni şeyler öğrenmeye bayılır. Herşeyden biraz bilmek ister. Müzik ve sinema onun için alternatif bir gezegendir. Dışardan izlemek yerine içinde olmak istemesi sebebiyle yolu Fil’m Hafızasına düştü. Sinemayla ilgili eğitim de gelecek planları arasında.

Yorum yaz