Haberler

“Carol” ve “The Danish Girl” Filminden İlk Kareler Geldi!

the danish girl eddie redmayne

The Theory of Everything filmindeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Eddie Redmayne’in yeni filmi The Danish Girl’den ilk görüntü yayınlandı.

Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilen filmin yönetmenliğini Les Miserables/Sefiller filminden hatırlayacağımız Oscar ödüllü yönetmen Tom Hooper yapıyor. Filmde Eddie Redmayne’e Alicia Vikander eşlik ediyor.

The Danish Girl filmi Danimarkalı sanatçı Einar Wegener ve karısının, Einar’ın kadın olmaya karar vermesiyle birlikte yaşadıkları süreci konu alıyor.

Yeni görüntüleri yayınlanan bir diğer film ise Patricia Highsmith’in The Price of Salt romanından uyarlanan “Carol”. Filmin başrolünde başarılı oyuncu Cate Blanchett’in yanı sıra The Girl with the Dragon Tattoo filminden Rooney Mara üstleniyor.

carol_2

 

carol_3

Filmin yönetmeni I’m Not There ve Far From Heaven filmlerinden tanıdığımız Todd Haynes. 1950’lerde geçen Carol, zengin bir hayat isteyen genç Therese ile zengin ama mutsuz bir evliliği olan Carol arasındaki romantik ilişkiyi konu alıyor.

carol_1

 

Carol ve The Danish Girl filmlerinin 2016 yılının sonunda vizyona girmesi bekleniyor.

Işıl Turan

Işıl Turan

89’da Ankara’da doğdu. Eskiye olan tutkusu sebebiyle Restorasyon okudu. Gezmeye olan sevdası hostes olmasına neden oldu. Şimdilerde kariyer değiştirme peşinde, ‘sosyal medyacı’ olma yolunda koşturmakta. Araştırmaya, yeni şeyler öğrenmeye bayılır. Herşeyden biraz bilmek ister. Müzik ve sinema onun için alternatif bir gezegendir. Dışardan izlemek yerine içinde olmak istemesi sebebiyle yolu Fil’m Hafızasına düştü. Sinemayla ilgili eğitim de gelecek planları arasında.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Soundtrack / Birdman (2014)

Sonraki yazı

Oxford Film Festivali’nde Deneysel Dalda En İyi Film Oğuzhan Kaya'nın "Mükemmel Bir Gün" filmi oldu!