Fil'm Hafızası
Haberler

Geçmişle Yüzleşmek Kolay Değildir!

İnsanın, geçmişinden kaçması ne kadar mümkün olabilir ki? 
“Savaş, iç deşer; savaş, bağırsakları boşaltır. Savaş, teni yakıp kavurur. Savaş, organları bedenden koparır. Savaş, yıkıp yok eder. Ve savaş, insan türünün doğasından gelir.” Susan Sontag
Yönetmen  Chris Weitz yedi yıl aradan sonra Operation Finale ile seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyuncu kadrosunda Ben Kingsley, Oscar Isaac, Melanie Laurent ve Haley Lu Richardson gibi isimlerin yer aldığı Operation Finale‘den ilk fragman yayınlandı.
II.Dünya Savaşı dramaları beyaz perdede sık sık karşımıza çıkan hikayeler. Operation Finale, çoğu filmden farklı olarak savaş sonrası yaşanılanlara bir pencere açıyor. Gerçek olaylara dayanan filmin senaristliğini Matthew Orton üstleniyor. Filmde Adolf Hitler’in en yakınındaki isimlerden biri olan ve yahudi soykırımın mimarlarından Adolf Eichmann‘ın Mossad ajanları tarafından kaçırılıp ele geçirilmesinin hikayesi anlatılıyor.
Filmin oyuncu kadrosu oldukça dikkat çekici. Ben Kingsley, Adolf Eichmann’a hayat verirken Inside Llewyn Davis’le dikkatleri üzerine çeken Oscar Isaac ise Eichmann’ı yakalamak üzere görevinlendirilen bir Mossad ajanını canlandırıyor. Filmde ikiliye Lior Raz, Melanie Laurent, Nick Kroll, Joe Alwyn, Haley Lu Richardson, Michael Aronov, Ohad Knoller, Greg Hill, Torben Liebrecht, Mike Hernandez, Greta Scacchi ve Pêpê Rapazote‘den oluşan iddalı bir kadro eşlik ediyor.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir