Haberler

Gene Wilder Hayatını Kaybetti

70 kuşağının Willy Wonka’sı, dönemin Dr. Frankenstein’ı Amerikalı oyuncu, yönetmen, senarist, yazar Gene Wilder 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Gene-Wilder-Young-Frankenstein

Kendi kuşağının komedi dalında en başarılı aktörlerden biri olan Gene Wilder arkasında 1968’de ona Oscar’ı kazandıran The Producers‘daki rolünü, bir çikolata fabrikası sahibi olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmindeki uçuk karakterli Willy Wonka rolünü, Young Frankestein‘ı ve Blaze Saddles gibi nice filmleri bıraktı.

Komedi dalında zamanının aranan isimlerinden olan Gene Wilder, ailesinin yaptığı basın açıklamasına göre 3 yıldır Alzheimer hastasıydı.

Kendisi aramızdan ayrılmış olsa da ardında bıraktığı eserler ve nicelere attırdığı unutulmaz kahkahalar hep yaşayacak.

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

A Dog’s Purpose Filminin Fragmanı Yayımlandı

Sonraki yazı

James Franco’lu In Dubious Battle’dan İlk Fragman Geldi!