Haberler

Gerard Depardieu Antalya Film Festivali’nin Konuğu Olacak

16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 53. Uluslararası Antalya Film Festivali Fransız asıllı aktör Gerard Depardieu’yü ağırlayacak. Festivalde yeni filmi Tour de France’in tanıtımını yapacak olan Depardieu’nün, izleyicilerin de sorularını yanıtlayacağı bir bölüm olacak.

thumbnail_detail_460941

Oyunculuk kariyerine küçük bir gezici tiyatroyla başlayan Gerard Depardieu, Bertrand Blier‘nin Les Valseuses (1971) filmiyle ilk başrolünü almıştı. Kariyeri boyunca farklı tür filmlerde yer alan oyuncu, diğer dünya sinemalarında da kendini gösterdi.

Truffaut‘un yönetmenliğinde çekilen Son Metro ile Oscar ve Altın Küre’de Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü’ne aday gösterilirken, Depardieu’ya En İyi Erkek Oyuncu Cesar’ını getirdi. Cyrano de Bergerac ile Oscar adaylığı alan Depardieu, Cannes Film Festivali ve Cesar Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin de sahibi oldu.

Kamera arkasında da sık sık yer alana Depardieu, Moliere‘in Tartüf’ünü sinemaya aktarılmasını sağladı. Yakın bir gelecekte Johann Sebastian Bach ve Joseph Stalin gibi yine tarihe mal olmuş kişilikleri canlandıracak Depardieu, her dönem sanat ve gişe filmlerinin aranılan isimlerinden oldu.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Montreal'de "Rüzgarda Salınan Nilüfer"e Ödül

Sonraki yazı

Rüya Filminden İlk Fragman Geldi