Haberler

Groundhog Day Müzikali 2017’de Broadway’de!

groundhog-day-movie

Bill Murray ve Andy MacDowell’ın başrolünde oynadığı 1993 yapımı hit film Groundhog Day Broadway müzikali haline geliyor.

Yönetmen Matthew Warchus, besteci Tim Minchin, koreograf Peter Darling’ten oluşan ve Ronald Dahl’ın ünlü romanı Matilda’yı 117 milyon dolarlık bir Broadway başarısı haline getiren yaratıcı ekip tarafından sahnelenecek olan Groundhog Day müzikalinin 2017’nin ilk aylarında gala yapacağı açıklandı.

Bill Murray In 'Groundhog Day'

 

Film, kötümser ve kendini beğenmiş hava durumu sunucusu Phil Connors’ın aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalması ve beraberindeki hikayesini anlatıyordu ve gösterimde bulunduğu süre boyunca 70 milyon dolarlık bir hasılar elde etmişti. Besteci Minchin, müzikal versiyonun “hem çok tanınabilir hem de çok farklı olacağını” ifade etti.

Oyunda Phil Connors ve Rita Hanson’ı kimlerin canlandıracağı henüz belli olmasa da müzikalin ilk gösterimi 9 Mart 2017 şeklinde kesinleşmiş durumda.

 

 

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

34. İstanbul Film Festivali İzlenimleri - While We're Young: 21. Yüzyıl Gençliğine Farklı Bir Bakış

Sonraki yazı

Kristen Stewart, Ang Lee’nin Yeni Filminde