Bi'DünyaHaberler

“Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht” Mahmut Paşa Konağı’nda

Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht, tiyatroseverlerle Mahmut Paşa Konağı Açıkhava Sahnesi’nde buluşmaya devam ediyor.

genco

Genco Erkal yeni oyununu, tiyatroya dönüştürdüğü tarihi Mahmut Paşa Konağı’nın bahçesinde izleyicilerle buluşturuyor! İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesinde bulunan ve uzun zamandır kullanılmayan tarihî konak “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” isimli yeni oyuna ev sahipliği yapıyor.

Yeni oyununda Erkal, 20. yüzyıl edebiyatının iki önemli ismini, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i bir araya getiriyor. İki şair, iki yüz kişilik açıkhava tiyatrosunun büyülü atmosferinde keyifli bir müzikal söyleşi gerçekleştiriyor. Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram, Kurt Weill ve Hanns Eisler gibi birçok ustanın eseriyle bu müzikal, müzikleriyle de adından söz ettiriyor.

Genco Erkal tarafından uyarlanıp yönetilen oyunda piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin var.

21 Temmuz- 6 Ağustos tarihleri arasında Mahmut Paşa Konağı Açıkhava Sahnesi’nde devam edecek oyunun biletlerine http://www.biletix.com/etkinlik-grup/115580916/TURKIYE/tr adresinden ulaşılabilir.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Emily Blunt’lı The Girl On The Train’den Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

David Bowie'nin Sanat Koleksiyonu Açık Arttırmada