Haberler

Hail, Caesar! İstanbul Film Festivali’nde

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Akbank işbirliğiyle 35. defa gerçekleştirilecek olan İstanbul Film Festivali’ne yaklaştıkça festivalde yer alacak filmler belli olmaya başladı. 7-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan film festivalinde yer alacak bir diğer isim Coen Kardeşler’in son filmi Hail, Caesar! oldu.

hail

11 Şubat Perşembe akşamı başlayan Berlin Film Festivali’nin açılışını yapacan film Hail, Caesar!, Türkiye’de ilk kez 35. İstanbul Film Festivali kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Coen Kardeşler, son filmleri Hail, Caesar! ile bu defa Hollywood’un 50’li yıllarını ele alıyor. 1950’lerin “altın çağı”nda geçen filmin oyuncuları arasında Josh Brolin, Ralph Fiennes, Tilda Swinton, George Clooney, Frances McDormand, Scarlett Johansson, Jonah Hill ve Channing Tatum var. Aksiyon ve müzik dolu filmin görüntü yönetmeni ise Roger Deakins.

 

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz