Haberler

İKSV İstanbul Film Festivali’nde Yeni bir Bölüm

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-15 Nisan tarihleri arasında organize edilecek 36. İstanbul Film Festivali, sinema tarihinin başyapıtları ve kült filmlerinin gösteriminin yapılacağı “Cinemania” bölümünü, festival programına ekledi.

Sinema dünyasının anıtsal yapıtları, en iyileri ve köşe taşlarının gösteriminin yapılacağı Cinemania, usta yönetmen ve sinemacıların başyapıtlarına yer verecek. Yönetmenlerin en parlak dönemlerinden örneklerie yer verecek olan bölümde kayıp, kült veya tekrar gündeme gelmiş klasiklerin bu yüzyılın sinema izleyicisi ile buluşması sağlanacak. Cinemania’da dijital olarak restore edilen sinema kopyaları; sinema alanında çekilmiş, sinemayı odağına koyan ilgi çekici yapıtlar yer alacak.

Şerif Gören’in Yol‘u, Francis Ford Coppola‘nın Baba‘sı, Seyfullah Samadian’ın 76 Minutes and 15 Seconds with Abbas Kiarostami‘si ve David Lynch‘in Mulholland Drive‘ının aralarında olduğu pek çok film Cinemania kapsamında festival takipçileriyle buluşacak.

 

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz