Haberler

İlker Çatak’ın “Sadakat”i Oscar Kazandı

İlker Çatak’ın ödüllü “Sadakat (Fidelity)” adlı filmi, Öğrenci Oscarlarında “Yabancı Film” dalında altın heykelciği kazandı.

films_sadakat_1

Bu yıl 42.si düzenlenen “Sinema Öğrencileri Oscarlar Yarışması”nda yabancı film dalında aday gösterilen İlker Çatak’ın kısa filmi Sadakat (Fidelity) altın heykelciğe ulaştı.

ilkercatakBaşrollerini Sanem Öğe Özer Arslan ve Barış Gönenen’in paylaştığı film “Yabancı Film” dalında, Viyana Film Akademisi’nden Patrick Vollrath’ın “Every Thing Be Okay” ve Alman Baden Wuerttenberg Film Akademisi’nden Dustin Loose’un “The Last Will”i ile birlikte “En İyi Film” ödülüne layık görüldü.

Akademi, Hamburg Media School’dan Almanya adına yarışan İlker Çatak’ın “Fidelity” adlı eserinin yüksek oy aldığını açıkladı.

Bu yıl 1686 Amerikan Üniversitesi dışında 93 yabancı ülkeden de katılımın olduğu Öğrenci Oscarları’nın ödül töreni, 17 Eylül’de Los Angeles Samuel Goldwyn Tiyatrosu’nda yapılacak.

Ödül kazanan yönetmenler bir hafta süre ile Hollywood’da stüdyoları gezecek

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

'Evvel Zaman Makinesi', Bozlu Art Project'te!

Sonraki yazı

"Profesyonel Çekimler" Malatya Film Festivali'nde