Haberler

“Profesyonel Çekimler” Malatya Film Festivali’nde

Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında, Avustralyalı yazar ve yönetmen Christopher Kenworthy’nin “Master Shots-Profesyonel Çekimler” kitabı Türkçe’ye çevriliyor.

mastershot

Malatya Film Festivali Komitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sinema teknik kitabı hazırlatılarak sinemacılara destek olunacağı bildirildi.

Sinema tekniği üzerine çok sayıda kitap bulunmadığı ifade edilen açıklamada, Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ilk yılından itibaren bu eksikliği giderebilmek için teknik bir kitabın yayına hazırlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, bu yıl altıncısı düzenlenecek festival kapsamında Christopher Kenworthy’nin “Master Shots- Profesyonel Çekimler” kitabı sinemaseverler için Türkçe’ye çevrilmeye başlandığı kaydedildi.

Malatya Valiliğinin koordinasyonu, Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi’nin destekleriyle düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nin altıncısı 6-12 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İlker Çatak'ın "Sadakat"i Oscar Kazandı

Sonraki yazı

La Cravate (1957)