Bi'DünyaHaberler

“İran’ın Bob Dylan’ı” Mohsen Namjoo İstanbul’da

mohsen2

 

“İran’ın Bob Dylan’ı” olarak gösterilen müzisyen Mohsen Namjoo, 6. Avea Sıradışı Müzik Konserleri kapsamında 30 Ocak 2015 Cuma akşamı, İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

İran müziğini alışılmamış bir şekilde uygulaması ve şarkılarının değişik tarzı nedeni ile, üçüncü yılında üniversiteden atılan Mohsen Namjoo, 2000 yılından bu yana rock ve caz geleneksel İran müziği ile birleştirerek yenilikçi bir akım yarattı.

California’da yaşayan İranlı sanatçı, söz yazarı, şarkıcı, müzik eğitmeni ve setar çalgıcısı Mohsen Namjoo 2009 yılında İtalya’da piyasaya çıkan “Oy” albümü ile Avrupa müzik sahnesinde de önemli bir yer edindi.2010 yılında Payam Entertainment ile giriştiği ortak projesi “Namjoo in A Minor” ile yeni bir topluluk eşliğinde kendine ait şarkıları tekrar yorumladı. Bu proje ile Los Angeles’ta Walt Disney Concert Hall ve Toronto’da Sony Center’da sahne aldı. 2011 yılında raflarda yerini alan “Useless Kisses” ve 2012 yılında, Stanford Üniversitesi performansının canlı kaydını içeren “Alaki” albümleri Payam Entertainment tarafından yayınlanırken, Namjoo’nun son albümü “Trust the Tangerine Peel” ise bu yıl yayınlandı.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve bilet satışı için ; http://www.biletix.com/etkinlik-grup/94732472/TURKIYE/tr

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Masumiyetin Yitirilişine Dair: Calvary

Sonraki yazı

17. İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nin Sahipleri Belli Oldu!