Bi'DünyaHaberler

İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde Sevmek Zamanı Sergisi

sevmekzamani

Fatih Belediyesi ve Fotoğraf Dostları Derneği’nin Tarihi Yarımada’ya kazandırdığı İstanbul Fotoğraf Müzesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Yeşilçam’ın başyapıtlarından “Sevmek Zamanı” filminin en özel fotoğraflarıyla kutluyor.

İki yıl önce kaybettiğimiz usta yönetmen Metin Erksan’ın 1965 yılında çektiği ve başrollerini Müşfik Kenter ile Sema Özcan’ın oynadığı “Sevmek Zamanı” filminin set önü ve arkasında çekilen toplam 45 fotoğraftan oluşan sergi 14 Şubat Cuma günü saat 18.30’da açıldı.

Serginin fotoğrafları filmin görüntü yönetmeni olan ve 1993 yılında hayatını kaybeden Mengü Yeğin ve Metin Erksan’a ait. Sergi 14 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

İletişim:

İstanbul Fotoğraf Müzesi

Şehsuvar Bey Mah. Kadırga Liman Cad.

No:60 Kadırga – Fatih/ İstanbul

Fırat Terzioğlu

Fırat Terzioğlu

22 Temmuz 1992'de İzmir’de doğdu. Eğitimine Ege Üniversitesi Felsefe bölümünde devam ediyor. Okulun bünyesinde bulunan radyoda bir süre çalışıp diksiyon dersleri aldı. Küçüklükten beri izlediği filmlerle sinema onun için bir hobiden öte, her şeyi oldu. Sinemadan kalan zamanlarında bateri ve bass gitar çalan Fırat, Avrupa ve özellikle İskandinav Sinemasını çok yakından takip ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Pera Film “Anlat Bakalım: Film Analizleri”

Sonraki yazı

La vie revee des anges (1998)