Haberler

İstanbul Modern’den: Agnès Hakkında Her Şey

İstanbul Modern Sinema, mart ayı içerisinde Fransız Yeni Dalga akımının öncülerinden Agnès Varda’nın Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı retrospektifini sunuyor.

Sinema tarihinin en özgür ve özgün yaratıcılarından, feminist kimlik ve hareketinin sinemadaki en önemli temsilcilerinden Agnés Varda seçkisi, 7-24 Mart tarihleri arasında izleyicisiyle buluşacak.

Michael Haneke ile başlayan, Krzysztof Kieślowski, Chantal Akerman ve François Ozon ile devam eden retrospektif serisinin beşincisi, Agnès Varda’ya odaklanıyor. Kendisini “yaratıcı-tanık” olarak tanımlayan bu efsane yönetmenin yarım asırlık tarihe sığdırdığı 14 kısa, 20 uzun metraj olmak üzere 34 filmi “Agnès Hakkında Her Şey” programında izleyiciyle buluşacak. Program kapsamında yönetmenin sineması üzerine bir söyleşi de yapılacak.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye yakında buradan ulaşabilirsiniz.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz