Bi'DünyaHaberler

İstanbul’un Tek Fotoğraf Festivali Ekim’de Başlıyor!

Fotoğrafları sokak mobilyaları ve mekanların bir parçası gibi kurgulayarak sergileyen Fotoİstanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 1-30 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

la-et-cm-john-malkovich-sandro-miller-fahey-20150119

Fotoğrafı, duvarların, ticarî kavramların dışına çıkartmayı amaçlayan Fotoİstanbul, bu yıl yerli ve yabancı 56 fotoğraf sanatçısını buluşturuyor. Bir ay boyunca şehrin dört bir yanına yayılacak olan festivalin bu yılki onur konuğu Macaristan. Macar fotoğrafçıların çalışmalarına geniş yer verilecek etkinlikte ayrıca Sandro MillerRuud van Empel, Antonie D’agata, Christer Strömhölm, Nick Brandt, Daesung Lee, Mandy Barker, Tomasz Lazar’ın aralarında bulunduğu 35 yabancı sanatçının eserleri sergilenecek.

Türkiye’den ise aralarında Yıldız Moran, Maryam Şahinyan, Gül Ilgaz, Sinan Tuncay, Ahmet Öner Gezgin, Ergun Turan, Bennu Gerede, Barbaros Kayan, Aydın Büyüktaş, Tayfun Öztürk, Seçkin Yılmaz, H-art Kollektif’in bulunduğu isimlerin çalışmalarının görülebileceği festivalde, sergilerin yanı sıra paneller, portfolyo değerlendirmeleri ve kitap imza günleri de olacak.

Bu yılki mekanları arasında Ortaköy Kültür Merkezi, Deniz Müzesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yetimhane ve Macar Kültür Merkezi’nin de olduğu festival 30 Ekim’de sona erecek.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

002219

Sandro Miller

Yildiz-Moran-1-1

Yıldız Moran

sandro_miller_john_malkovich_dorothea_lange_migrant_mother

Sandro Miller

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Traders (2015)

Sonraki yazı

Venedik'in İlk Ödülleri Jean-Paul Belmondo ve Jerzy Skolimowski'ye