Haberler

Janis Joplin İçin Michelle Williams Seçildi!

Müzik tarihinin bilhassa 60’lı yılların en unutulmaz isimleri arasında yer alan Janis Joplin’in hayatını konu alacak film ile ilgili yeni haberler gelmeye başladı. Joplin’i Michelle Williams canlandıracak.

michelle_williams_janis_joplin_split

1970 yılında, 27 yaşındayken hayatını kaybeden Janis Joplin‘in yaşamı bir filme konu olacak. Yönetmenliğini Sean Durkin‘in yapacağı film, Janis Joplin’in kardeşi tarafından yazılmış biyografi kitabı olan Love, Janis kitabından yararlanacak. Kitabın içinde bulunan mektuplar da senaryonun kurgusuna yön verecek.

Zamanında alkol ve uyuşturucu problemleri yaşamış ama buna rağmen en güçlü şarkıları da seslendirmiş ve barış gönüllüsü birçok insanın sesi olmayı başarmış Janis Joplin‘e, daha önce Marilyn ile Bir Hafta filminde Marilyn Monroe‘yu da canlandırmış ve bu rolüyle Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiş Michelle Williams hayat verecek.

Bu haberler birlikte filmin çekimleri için de hazırlıklar başladı.

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Uluslararası Sedicicorto Film Festivali’nde Kazananlar Belli Oldu!

Sonraki yazı

Filmekimi 2016 İzlenimleri - On the Milky Road: Yılanın Süt İçtiği