Fil'm Hafızası
Haberler

Jennifer Hudson, Taylor Swift, James Corden ve Ian Mckellen Cats Müzikali İçin Bir Araya Geliyor

Jennifer Hudson, Taylor Swift, James Corden ve Ian Mckellen Cats Müzikali İçin Bir Araya Geliyor

Jennifer Hudson, Taylor Swift, James Corden ve Ian Mckellen, Andrew Llyod Webber’ın kült müzikali Cats’in beyazperde uyarlamasında birlikte rol alacak.

 

La La Land (2016), The Greatest Showman (2017) gibi filmlerin yakaladığı başarının ardından müzikal filmlere olan ilgi de arttı. Şu sıralar Mama Mia! Here We Go Again adından söz ettirirken, Hollywood müzikalleri arasına bir yenisi daha ekleniyor: Cats.

Adrew Llyod Webber‘ın T.S. Eliot‘un çocuk şiirlerinin uyarlaması olarak yazdığı Cats müzikali Londra West End ve Broadway‘ın en çok sahnelenen müzikalleri arasında.

Cats‘in yönetmenliğini The King’s Speech (2010) ile Oscar kazanan Tom Hooper yapacak. Filmin senaryosunu ise Lloyd Webber‘ın müzikalinden hareketle Lee Hall yazacak. Cats‘in yapımcılığını ise Universal ve Working Title üstlenecek. Working Title’ın arkasındaki isimlerden Eric Fellner ve Tim Bevan 2012 yılında Les Miserables müzikalini de beyazperdeyle buluşturmuştu. Les Miserables, Anne Hathaway ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazanmıştı. Cats‘in çekimlerine kasım ayında İngiltere’de başlanacak.

Cats’in oyuncu kadrosunda Jennifer Hudson, Taylor Swift, James Corden ve Ian Mckellen’ın yer alacağı konuşuluyor. Dreamgirls (2007) ile Oscar kazanan Jennifer Hudson‘ın Grizabell’yı oynaması planlanıyor. Henüz Taylor Swift, James Corden ve Ian Mckellen içinse kesinleşmiş bir rol yok.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz