Haberler

KADEM Sinema Akademileri Başlıyor!

KADEM / Kadın ve Demokrasi Derneği ve Sinefesto işbirliğiyle gerçekleştirilen ücretsiz sinema akademileri başlıyor.

Yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu derslerinden oluşan sinema akademileri Türkiye genelindeki KADEM il temsilciliklerinde gerçekleştirilecek. Derslerin yanı sıra gerçekleştirmek istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da açılacak. Eğitim sonunda öğrenciler bir de kısa film çekmiş olarak eğitimlerini tamamlayacaklar. Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademileri toplam 8 haftalık periyotlarda, hafta sonları yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu akademilere öğrenci kabulleri ilgili temsilciliklerde gerçekleştirilecek mülakatlar ile olacak.

İlki Antalya’da gerçekleştirilecek KADEM Sinema Akademileri‘nin Antalya ayağı için başvurular tamamlandı. Eğitimler 25-26 Mart haftasında başlayacak ve 8 haftalık eğitim 14 Mayıs’ta sona erecek.

Zeynep Enginer

Zeynep Enginer

1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, araştırıyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Babadook'un Yönetmeni Jennifer Kent'ten Yeni Film: The Nightingale

Sonraki yazı

Heath Ledger Belgeseli Geliyor "I Am: Heath Ledger"