Haberler

Kaplan ve Ejderha’nın Devamı Geliyor!

Türkiye’de Kaplan ve Ejderha olarak bilinen Crouching Tiger, Hidden Dragon’un devamı çekildi. “Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny” adlı devam filminin yönetmen koltuğunda Yuen Wo-Ping oturuyor.

kaplan ve ejderha 2

2000 yapımı fantastik bir dövüş filmi olan Kaplan ve Ejderha‘yı Ang Lee yönetmişti. Bu defaki maceranın yönetmenliğini ise Yuen Wo-Ping üstleniyor.

Wang Du Lu’nun Turna-Demir beşlemesinin son kitabından uyarlanan ve senaryosu John Fusco tarafından yazılan film, Ang Lee’nin çektiği Kaplan ve Ejderha’nın 20 yıl sonrasında geçiyor. İlk filmde Michelle Yeoh’un canlandırdığı Yu Shu Lien karakterini tekrar izleyeceğimiz Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny‘nin kadrosunda Ip Man‘dan tanıdığımız Donnie Yen de var.

Netflix’in yapımcılığını üstlendiği film, 26 Şubat 2016’da vizyona girecek.

İşte merakla beklenen devam filminin fragmanı:

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ralph McQuarrie'den Orijinal Star Wars İllüstrasyonları

Sonraki yazı

Nikola Tesla’nın Hayatı Film Oluyor!