Haberler

Kenneth Branagh “Doğu Ekspresi’nde Cinayet”e İmza Atıyor!

Agatha Christie’nin ünlü eseri Doğu Ekspresi’nde Cinayet 4. kez sinemaya uyarlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan İrlandalı aktör ve yönetmen Kenneth Branagh’ın yönetmenliği de üstleneceği kesinleşirken, senaryoyu yazacak kişi de belli oldu.

mast-wallander3-vint-evolution-hires

İngiliz Tiyatro ve Sinemasının en başarılı aktörlerinden olan Kenneth Branagh, Murder on the Orient Express ile bir koltuğa iki karpuz sığdırmaya hazırlanıyor. K20th Century Fox’tan gelen resmi açıklamaya göre, Kenneth Branagh’ın filmin yönetmen koltuğunda oturacağı kesinlik kazandı. Branagh, filmi hem yönetecek hem de hikayenin önemli karakterlerinden biri olan Hercule Poirot’u canlandıracak.

kenneth-branagh-hercule-poirot-625x313

Daha önce hem oyuncu hem de yönetmen olarak önemli işlere imza atan Branagh; The Boat That Rocked, Harry Potter and Chamber of Secrets, Wild Wild West gibi yapımlarda oyuncu olarak; Thor, Ölümcül Oyun, Cinderella gibi birçok filmde de yönetmen olarak yer almıştı.

orientexpress

Murder on the Orient Express, polisiye ve gerilim ustası Agatha Christie’nin 1934’te yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak. Senaryosu Michael Green tarafından yazılan filmin yapımcıları arasında Ridley Scott, Simon Kinberg, Mark Gordon ve Kenneth Branagh bulunuyor. Film, Agatha Christie romanlarına aşina olanların tanıyacağı dedektif Hercule Poirot’ un tren yolculuğu esnasında yolculardan birinin öldürülmesi ve tren makinistinin yardım isteği üzerine Poirot’un cinayeti aydınlatmak için işe koyulmasıyla başlayan olayları izleyiciye aktaracak.

 

murder-on-the-orient-express-531edfe3c6a43Murder on the Orient Express daha önce 3 kez sinemaya uyarlanmıştı.1974 yapımı sinema uyarlamasında, Belçikalı dedektif Hercule Poirot’u Albert Finney canlandırmıştı. Sean Connery ve Jacqueline Bisset’in de rol aldığı filmde, Ingrid Bergman kısa bir rolle etkileyici bir performansa imza atmış,Yeşilçam’ın usta oyuncularından Nubar Terziyan ise figuran olarak görünmüştü. Albert Finney, bu filmle Oscar’a aday gösterilirken, İngrid Bergman En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanmıştı.

Henüz hazırlık aşamasında olan yeni uyarlamanın vizyon tarihi ile ilgili şimdilik bir açıklama yapılmadı.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Independent Spirit Adayları Belli Oldu!

Sonraki yazı

"Bu Bir Aşk Şarkısı Değil" Pera'da!