Haberler

Kirill Mikhanovsky İmzalı Give Me Liberty’den Fragman Yayınlandı

Dünya prömiyerini 2019 Sundance Film Festivali’nde yapan, 72. Cannes Film Festivali’nin Yönetmenlerin 15 Günü Seçkisinde gösterilen, Kirill Mikhanovsky’nın filmi Give Me Liberty’den fragman geldi.

Şimdiye kadar gösterildiği tüm festivallerden olumlu eleştirilerle dönen, yönetmeni Kirill Mikhanovsky’nın hayatından izler taşıyan Give Me Liberty‘nin oyuncu kadrosunda ilk kez bir film için kamera karşısına geçen Chris Galust, Lauren ‘Lolo’ Spencer ve Andrey Zvyagintsev’in Loveless filminde rol alan Maxim Stoyanov yer alıyor.

Yönetmen Kirill Mikhanovsky, filmde kamerasını tıbbi bir sürücü olarak hayatını sürdüren Vic karakterine çeviriyor ve hikayesini bu karakter üzerine kuruyor. Vic, bir grup yaşlı Rus’u bir cenazeye götürme vaadi ile ALS’li Tracy’ye yardım etme arzusu arasında parça parça oluyor.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. 

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz