DramaSinema Odaları

Köpek (2015)

Fil'm Hafızası Puanı: 0,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Kopek_afisDaha önce kısa filmleriyle İsviçre’de ödüller alan yönetmen Esen Işık’ın ilk uzun metraj filmi Köpek, yönetmeni tarafından İstanbul’da öldürülen Pippa Bacca’ya ithaf edildi.

Türkiye’de 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilen film, İstanbul’da günlük yaşamı, yolları hiç kesişmeyen ama bu şehirde yaşama zorluğunda birleşen üç karakterle anlatıyor: sokaklarda mendil satan Cemo (Oğuzhan Sancar), kocası minibüs şoförü olan ev kadını Hayat (Beren Tuna) ve yaşamını bedeni üzerinden kazanan transeksüel Ebru (Çağla Akalın). Üç karakterin bir ortak noktaları da saklamak zorunda kaldıkları aşklarıdır: Cemo, zengin mahallesindeki kıza aşıktır, Hayat’ın eski sevgilisi ortaya çıkar, Ebru ise eczacı bir adama aşıktır.

!f İstanbul dışında birçok uluslararası festivalde gösterilen film, İsviçre Film Ödülleri’nde En İyi Kurmaca Film ödülünün sahibi oldu. Aynı gecede Beren Tuna da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Esen Işık
Oyuncular: Beren Tuna, Çağla Akalın, Oğuzhan Sancar, Bekir Sevenkan, Barış Atay, Salih Bademci
Seçil Karagülle

Seçil Karagülle

11 Ekim 1985’te İstanbul’da doğdu. 2008’de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Mühendisliğe hiçbir zaman yakın hissetmese de IT’den kopmayı hiç başaramadı. Boş sinema salonunda film izlemeyi ve film üzerine saatlerce konuşmayı çok seviyor. Ülke gündeminden sıkıldıkça filmler üzerine düşüncelerini kendi blog’unda da yazıyor. Asghar Farhadi ne yapsa seveceğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Youth (2015)

Sonraki yazı

69. Cannes Film Festivali’nden Geriye Kalanlar