Haberler

Kor, Asya Pasifik Ödülleri’nde 3 Dalda Aday Gösterildi

En İyi Film dalında Zeki Demirkubuz’un yönettiği Kor, En İyi Film dalının yanı sıra En İyi Yönetmen ve Aslıhan Gürbüz ile En İyi Kadın Oyuncu dalında da aday gösterildi.

570a50e067b0a95434e53e56

Ödüllerin onuncu yıl dönümünde jüride hepsi daha önce Asya Pasifik jüri başkanlığı yapmış beş önemli sinemacı yer alıyor: Oscar Ödüllü İngiliz yapımcı Lord David Puttnam, Busan Uluslararası Film Festivali Başkanı Kim Dong-Ho, birçok ödül kazanmış Hong Kong’lu yapımcı Nansun Shi, Altın Palmiye ve Oscar ödüllü Avustralya’lı yapımcı Jan Chapman ve ünlü Hint sinemacı Shyam Benegal.

Batıda Mısır’dan doğuda Cook Adalarına, kuzeyde Rusya Federasyonu’ndan güneyde Yeni Zelanda’ya uzanan ve dünya yüzölçümünün üçte birini kapsayan Asya Pasifik bölgesi, 4.5 milyar insanın yaşadığı 70 ülkeden oluşuyor. Dünya film üretiminin yarısının gerçekleştiği bölgede on yıldır düzenlenen Asya Pasifik Ödülleri için bu yıl 43 ülkeden 303 film ön elemeye katılmıştı.

Asya Pasifik Ödül Töreni, 24 Kasım’da Avustralya’nın Brisbane kentinde 1.500 davetlinin katılımıyla gerçekleşecek.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sherlock’un Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu

Sonraki yazı

Aamir Khan'lı Dangal'ın Fragmanı Yayımlandı !