DramaSinema Odaları

L’amour en Fuite (1979)

L’amour en Fuite (1979)

Antoine Doinel serisinin dördüncü ve son filmi olan L’amour en Fuite;  30’larını aşmış olan Antoine’ın Christine ile boşanmasına, yeni aşkı Sabine ve ilk aşkı Collette ile olan ilişkilerine, anılarına dönüşüne tanık eder seyircisini. Hayatını kitaplaştırmış olan Doinel, artık bir editördür. Kendinden yaşça küçük olan ve bir plakçıda çalışan Sabine âşık olmuştur. Christine ile hâlihazırda sorunlu olan evlilikleri zor da olsa boşanma ile sonuçlanır.  İlk aşkı Collette bir avukat olmuştur ve boşanma davası sonrasında Antoine ile bir tren istasyonunda rastlaşır ve eskilere dönüş yolculuğu başlar.  

Antoine Doinel macerasına güzel bir veda olan L’amour en Fuite; ergenliğinde tanıştığımız bir çocuğa tüm hayatı boyunca arkadaşlık ettikten sonra hoşça kal dememize fırsat verir. 

 

Filmin Künyesi:

Yönetmen: François Truffaut

Oyuncular: Jean-Pierre Léaud, Marie-France Pisier, Claude Jade, Dorothée, Julien Dubois

Burcu Keskin
93 yılı Kasım’ında İstanbul’da doğdu. Filmlere olan ilgisinin sadece bir hobi olarak kalmasını istemedi ve lisans eğitimini sinema alanında tamamladı. Öğrencilik hayatı boyunca çeşitli projeler çekti, yönetti ve kurguladı. Şimdilerde bunları profesyonel olarak gerçekleştiriyor.

Yorum yaz