Haberler

Laurel & Hardy İkilisinin Hayatı Beyazperdeye Aktarılıyor!

Sinema tarihinin en ünlü komedi ikililerinden Laurel ve Hardy’nin hayatı beyazperdeye yansıyor.

laurelhardy

Stan & Ollie ismiyle sinema salonlarında boy gösterecek olan filmin yönetmenliğini 2013’te James McAvoy’un oynadığı Filth filmi ile çıkış yapan Jon S. Baird üstlenecek. Stan Laurel’i Steve Coogan, Laurel Hardy’i ise John C. Reilly canlandıracak.  Stan ve Ollie filminin senaryosunu Jeff Pope kaleme alıyor.

oyuncu

20. yüzyılın ilk çeyreğinde hayatımıza giren sinema ile neredeyse aynı yaşta olan Laurel ve Hardy ikilisi 20 yıl boyunca yönetmen Hil Roach liderliğinde toplam 106 filmde rol aldı. 1940 yılında daha özgür çalışabilmek adına Roach stüdyolarından ayrıldılar fakat umduklarını diğer yapımcılarda bulamadılar. 1945 yılında ise film yapmayı bıraktılar. 1957 yılında Hardy’nin ölümünün ardından oyunculuğu bırakan Laurel, güldürü sinemasına katkılarından ötürü 1960 yılında özel bir Oscar ile ödüllendirildi.

Mustafa Güler
1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yorum yaz