Bi'DünyaHaberler

Leonardo DiCaprio’nun İklim Değişimi Belgeseli Youtube’da

Fisher Stevens’ın yönetmenliğini, Leonardo DiCaprio’nun anlatıcılığını üstlendiği belgesel Before the Flood, bazı festivallerde ve özel gösterimlerde seyirciyle buluştuktan ve National Geographic’te yayınlandıktan sonra Youtube’dan ücretsiz olarak da yayınlandı.

screen-shot-2016-09-08-at-10-20-51-am

Çevre aktivisti olarak da bilinen ünlü aktör Leonardo DiCaprio, geçtiğimiz aylarda En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını alırken yaptığı konuşmayla da bu konudaki hassasiyetini göstermişti. Yapımcılığını ve anlatıcılığını üstlendiği belgesel Before the Flood ile de bunu bir kez daha kanıtladı. Yönetmenliğini çevre belgeselleriyle ünlenmiş Fisher Stevens‘ın yaptığı belgesel, küresel ısınmanın çevremizi nasıl etkileyeceği ve bizim bu konuda ne yapabileceğimiz üzerine.

dicaprio-obama-1024

Çekimleri üç yıl süren belgeselde DiCaprio, Barack Obama ve Papa Francis gibi isimlerin de aralarında olduğu siyasetçiler, din adamları ve tabi bilim adamları başta olmak üzere birçok kişiyle röportajlar yaparak bu kötü gidişata dur demenin yollarını arıyor. Belgesele aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

İlkyaz Altuğ

İlkyaz Altuğ

1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ben Hassan Değilim, Onun İneğiyim: The Cow

Sonraki yazı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Yarışma Filmleri Belli Oldu