Haberler

Martin Scorsese’den Biyografik Film!

Ünlü yönetmen Martin Scorsese, önümüzdeki yıl vizyona girmesi planlanan filmi Silence‘tan sonra şimdi de bir biyografinin hazırlığını yapıyor.

bernstein_10

Önümüzdeki yıl sinemaseverler Scorsese imzalı yapımlara doyacak gibi görünüyor. Son 2 yıldır beklettiği projeleri peş peşe çekmeye hazırlanan Martin Scorsese, ilk olarak yeni dizisi “Vinyl” ile karşımıza çıkacak. Ocak 2016’da yayınlanmaya başlayacak olan dizinin yapımcılığını üstlenen Scorsese, Vinyl’ in pilot bölümünü kendisi yönetti. Sonrasında bir diğer projesi olan “Silence”ı önümüzdeki yıl içerisinde izleyiciyle buluşturacak.

Bol ödüllü usta yönetmen, son olarak başarılı müzisyen, besteci ve orkestra şefi Bernstein’in hayatını anlatan biyografik bir filmin yönetmenliğini yapacak. Filmin senaryosunu ise Spotlight’ın senaristi Josh Singer yazacak.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kristen Wiig, “Crying in a Sweater” ile Düşük Bütçeli Bağımsız Filmleri Tiye Alıyor!

Sonraki yazı

Ken Loach'tan Yeni Film Projesi!