Haberler

Matt Damon ve Ben Affleck FIFA Skandalını Filmleştirecek

ben-affleck-matt-damon_612x380

Ben Affleck ve Matt Damon’ın, yapım şirketleri Pearl Street Films, Ken Bensinger’ın FIFA skandalını konu edinen ve yeni çıkacak olan romanı Houses of Deceit’in film uyarlamasının prodüksiyonunu üstlenecek. Warrior’dan tanıdığımız Gavin O’Connor filmin yönetimini devralırken, yine aynı filmin senaristliğini yapmış olan Anthony Tambakis de kitabı senaryoya uyarlayacak.

Eski FIFA Başkanı Chuck Blazer, 2013 yılında 20 sene boyunca milyonlarca dolarlık rüşvet ve komisyon aldığını itiraf etmişti. Kitap Blazer’ın hikayesini konu ediniyor. Blazer’ın karıştığı bu yüksek profilli rüşvet skandalı, uluslararası futbol sektörünün aslında ne kadar yozlaşmış olduğunu göstermesi açısından da önemli. Hatta Blazer bir keresinde, sadece kedilerini yerleştirmek için, nüfuzunu kullanarak Manhattan’daki Trump Tower’dan bir ev bile almış.

Filmin oyuncu kadrosundansa henüz kesinleşmiş bir isim yok.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Starter for 10 (2006)

Sonraki yazı

Disney Bir Charles Darwin Filmi Çekecek