Haberler

Mehmet Eryılmaz Tekrar Beyazperdede

Mehmet Eryılmaz’ın “Hazan Mevsimi: Bir Panayır Hikâyesi” filminden 7 yıl sonra çektiği ve “Misafir” filmi 20 Mayıs 2016’da vizyona girdi.

13271843_1738909836329321_1618466454_o

Filmin konusu şöyledir:

“Yıllar önce babaevinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alır. Küçük Kızını da yanına alarak acilen baba diyarına gider, amacı dünya gözüyle annesini görmek ve helalleşmektir. Film evrensel bir tema olan anne kız ilişkisini ölüm teması çevresinde merkeze alırken, ülkemizde de yaygın olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikaye bağlamında gündemine alır, Filmin genelinde birbirlerine alt bağlarla bağlanan aile fertlerinin hikayeleriyle “trajediden beslenen bir umut” duygusuyla, tutunamayanların hikayesi anlatılır. -”

Filmin kadrosunda Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuğlu gibi isimler var.

Film ilk olarak 2015 yılındaki İstanbul Film Festivali’nde gösterilecekti; ama Kültür Bakanlığı tarafından yapılan sansürlere tepki olarak festivalden çekilmiştir.

Filmin fragmanı için buraya bakabilirsiniz.

 

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Chuck Palahniuk’un Ninni’si Film Oluyor

Sonraki yazı

Privet Drive 4 numara Fiona Shaw ile açılıyor