Haberler

Michel Hazanavicius’un Son Filmi Le Redoutable 15 Aralık’ta Sinemalarda

Oscar ödüllü Artist isimli filmin yönetmeni Michel Hazanavicius’un son filmi Le Redoutable (Godard ve Ben), ülkemizde 15 Aralık’ta vizyona giriyor.

Efsane yönetmen Jean-Luc Godard’ın eşi ve Redoutable’ın yıldızı olan Anne Wiazemsky’nin anılarından sinemaya  uyarlanan filmde; Wiazemsky’yi Stacy Martin (Nymphomaniac, Il Racconto Dei Racconti), Godard’ı Louis Garrell (The Dreamers, Les Chansons D’Amour) canlandırıyor.

Michel Hazanavicius’un yönettiği filmde; 1967 senesinde Paris’te Jean-Luc Godard, Le Chinoise (Çinli Kız) filmini çekmektedir ve filmin başrolünde kendisinden 20 yaş küçük olan Anne Wiazemsky rol almaktadır. İkili evlenirler ancak oldukça ilgi gören filminin ardından 1968 olaylarının patlak vermesiyle Jean-Luc kendini sorgulamaya başlar.

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Babasız Bir Çocuğun Annesi Hakkında Her Şey: Todo Sobre Mi Madre (1999)

Sonraki yazı

X-Men Spinoff ile Geri Dönüyor: The New Mutants