Bi'DünyaHaberler

“Movies in Concert” Serisi ile Kült Filmler Geliyor

Ezbere bildiğiniz sahneleriyle hayatınıza yön vermiş film müziklerinin, film gösterimi eşliğinde 120 kişilik senfoni orkestrası tarafından canlı seslendirildiği Movies in Concert serisi, kült eserlere saygı duruşu niteliği taşıyor. Geçtiğimiz sezon Lord of the Rings in Concert ile başlayan seri, yeni sezon boyunca nefes kesen film müzikleri performanslarıyla Zorlu PSM sahnesinde izleyiciyle buluşacak.

822f0de6183caab035858817fc6aa28c

“Bir kadının kalbi sırlarla dolu bir okyanus gibidir” repliğiyle kalplere kazınan James Cameron şaheseri Titanic, gelmiş geçmiş en önemli sinema filmlerinden biri olarak kabul edilmekte. 1997 yılında izleyiciyle “Hollywood’un gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli filmi” olarak buluşan yapım, dünya çapında yüz yirmi sekiz milyondan fazla bilet keserek ve aralarında En İyi Film ve En İyi Yönetmen’in de olduğu tam on bir dalda Oscar’a layık görülerek “en başarılısı” olarak da tarihe adını yazdırdı. Jack ve Rose’un zamanın ötesindeki aşk hikâyesini unutulmaz kılan James Horner imzalı film müzikleri de kaçınılmaz olarak En İyi Orijinal Film Müziği ve En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar’larla buluştu.

Geçtiğimiz sene geçirdiği uçak kazası sonucu hayata veda eden usta besteci, orkestra yazarı ve şefi James Horner’ın bu eşsiz bestelerini, yüz yirmi kişilik bir orkestra, koro ve Kelt müziği sanatçılarının filmin gösterimi eşliğindeki canlı performansıyla sunan Titanic Live, sinema izleyicisi ve konser dinleyicisini güçlü duygularla yüklü bir ortamda araya getiriyor. İzleyiciye sunacağı muazzam görsel-işitsel şölenle sıra dışı bir deneyim vadeden şov, ilk kez 27 Nisan 2015’te Londra’daki Royal Albert Hall’da Kraliyet Filarmoni Orkestra’sıyla birlikte seyirci karşısına çıkmıştı. 2016 yılı boyunca, Avrupa’dan Amerika’ya, Japonya’dan Rusya’ya dünyanın farklı merkezlerindeki seçkin salonlarda filmin ruhuna ruh katan Titanic Live, 28 – 29 Ekim’de Zorlu PSM izleyicisiyle buluşuyor. Trajediden doğan bir aşkı Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in unutulmaz oyunculuğuyla izleyiciye aktaran ve dünya çapında bir popüler kültür fenomenine dönüşen Titanic filmi, bu görkemli canlı performans eşliğinde ilk kez izleniyormuşçasına büyülemeye hazırlanıyor.

*Movies in Concert serisi kapsamında; Titanic Live, 28 – 29 Ekim 2016Amadeus Live, 24 – 25 Şubat 2017Aliens Live, 22 – 23 Nisan 2017 ve Lord of the Rings in Concert – The Two Towers, 20 – 21 Mayıs 2017 tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İnsan İnsanı Çekermiş Fotoğraf Sergisi İstanbul Modern'de

Sonraki yazı

Reynolds ve Gyllenhaal’lı “Life” Filminden İlk Fragmanlar Geldi!