Haberler

Mozart Biyografisi Interlude in Prague’dan İlk Görseller

Gelmiş geçmiş en büyük bestecilerden Wolfgang Amadeus Mozart‘ın hayatı tekrardan beyaz perdeye yansıyor. 

interlude-in-prague-2

Günümüze kadar Amadeus (1984) ve Nannerl, la soeur de Mozart  / Mozart’s Sister (2010) filmleriyle sinemada ilginç yaşamıyla yer bulan bestecinin hayatına bu sefer Interlude in Prague ile odaklanılıyor.

Prag’da 1787 yıllarında geçen filmde “yoğun ve duygusal anlatım ile aşk, şehvet ve cinayet” konusu işlenecek. Gerçek olaylara dayanan filmde Wolfgang Amadeus Mozart‘ın bir kaç ay yaşamış olduğu fırtınalı günlerini ve “Don Giovanni” operasının yaratılışının etkileri konu olacak.

interlude-in-prague-3

Filmin çekimlerine ise bu ay başında Prag’da başlanırken efsane müzisyeni canlandıracak isim The White Queen’den tanıdığımız genç oyuncu Aneurin Barnard olacak. James Purefoy ve Samantha Barks ise filmin diğer oyuncuları olarak karşımıza çıkıyor.

John Stephenson tarafından yönetilecek olan filmin senaryosunu Brian Ashby yazıyor. Ayrıca, prodüktörlüğünü Productive International’dan Huw Penallt Jones ve Hannah Leader yaparken, filmin sinematografisini ise Michael Brewster üstleniyor.

interlude-in-prague-5 (1)

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

"Türkiye’den Kısalar" Cannes Film Festivali’nde

Sonraki yazı

Aronofsky'nin Yeni Filminin Kadrosunda 4 İsim Birden Katılıyor!