Haberler

Netflix Jennifer Aniston’ın Komedi Filmi Dumplin”i Satın Aldı

Netflix Jennifer Aniston'ın Komedi Filmi Dumplin'i Satın Aldı

Netflix Jennifer Aniston’ın başrolünde oynadığı komedi dram türündeki Dumplin’‘in haklarını satın aldı. Netflix bu yıl içinde filmi Amerikalı ve uluslararası seyircilerle buluşturacak.

Yönetmenliğini Anne Fletcher‘in üstlendiği Dumplin’ aslında Julie Murphy imzalı bir roman. Filmin senaryosunu ise kitaptan hareketle Kristin Hanhn kaleme aldı. Filmin yapımcılığını Michael CostiganMohamed AlRafi, Hahn ve Trish Hofmann gerçekleştirirken Jennifer Aniston ve Danny Nozell Dumplin’‘in idari yapımcısı oldu.

Jennifer Aniston‘ın Tekasalı eski bir güzellik kraliçesini canlandırdığı Dumplin’‘de, Patti Cake$‘in yıldızı Danielle Macdonald ise Aniston‘ın kızı Dumplin’‘i canlandırıyor. Hikâye oldukça kilolu alan Dumplin’‘in protesto amacıyla güzellik yarışmasına katılmasını konu alıyor.

Müziklerin önemli bir rol oynadığı filmde Dolly Parton kendi şarkılarına yeni yorumlar getirirken, Sia ve Miranda Lambert ile birlikte film için altı yeni şarkı besteledi.

Jannifer Aniston ve Danielle Macdonald‘ın yanı sıra Odeya Rush, Dove CameronHarold PerrineauGeorgie Flores , Bex Taylor-Klaus ve Ginger Minj gibi ünlü isimlerde Julie Murphy‘nin New York Times çok satanlar listesindeki kitabı Dumplin’in film uyarlamasında yer alıyor.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz