Fil'm Hafızası
Haberler

Nicolas Winding Refn’den 10 Bölümlük Neon Dizi, İlk Teaser: Too Old To Die Young

Nicolas Winding Refn'den 10 Bölümlük Neon Dizi, İlk Teaser: Too Old To Die Young

Neon renklerin yönetmeni Nicolas Winding Refn, merakla beklenen yeni dizisi Too Old To Die Young’dan oldukça karanlık ve sürükleyici bir tadımlık paylaştı. Amazon ortaklığıyla hayata geçen 10 bölümlük dizi, yine kıyasıya şiddet, suç ve kimlik bulma çatışması içermekte.

Nicolas Winding Refn’den 10 Bölümlük Neon Dizi, İlk Teaser: Too Old To Die Young

Başrollerini The Spectacular Now ve Whiplash’ten Miles Teller, Flatliners’tan William Baldwin ve en son Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’de izlediğimiz John Hawkes’ın yanı sıra, yönetmenin son filmi The Neon Demon’da da yer alan Jena Malone’un paylaştığı suç draması, Los Angeles’ın yeraltı dünyasını gün yüzüne çıkarıyor.

Konusu itibariyle Pusher üçlemesinin eksik parçası gibi görünen Too Old Too Die Young, görsel diliyle de Drive ve The Neon Demon’a göz kırpıyor. Rus mafyaları, Yakuzalar ve Meksika kartellerinin cirit attığı bir çevrede, yas tutan bir polis memuruyla birlikte seri katillikten samuraya dönüşen diğer karakterlerin varoluşsal yolculuklarını izleyeceğiz.

Dizinin yönetmenliğinin yanı sıra yürütücü yapımcılığını da üstlenen Refn, senaryosunu da çizgi roman dünyasının noir yazarı Ed Brubaker ile beraber sırtlanıyor. Captain America’nın yanı sıra Westworld’de de parmağı olan Brubaker, Refn’in ters köşe tutkusuna ortak olacak güçlü bir isim. 2019’da Amazon Prime Video’da yayına girecek dizi, en nihayetinde şiddetin en estetik halini, dev ekranlardan küçük ekranlara transfer edecek.

Geçtiğimiz Cumartesi, başrolünde direksiyonu Ryan Gosling’e emanet ettiği 2014 yapımı Drive’ın açık hava sineması Cinespia gösterimi sırasında yayınlanan teaser’ı, bizleri de düşünerek Twitter hesabından da paylaşan Danimarkalı yönetmen, birkaç saat sonra paylaşımını kaldırdı. Yine de internet geçmişinden kaybolmak, takdir edersiniz ki pek kolay değil.  Bolca fotoğraf ve kısa kliple özlediğimiz Refn havasını geri getiren teaser, hemen aşağıda. Neon suç dünyasına dahil olmak isteyenler için de dizinin instagram hesabı hemen şurada:

 

 

Başak Özkeskin

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir