Fil'm Hafızası
Haberler

”Okja” ile Hayal Gücüne Şahit Olduğumuz Güney Koreli Yönetmen Bong Joon-ho Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Okja ile Hayal Gücüne Şahit Olduğumuz Bong Joon ho, Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Snowpiercer” ve ”Okja” gibi iki farklı tarzda filmin hem senaristi hem de yönetmeni olan Bong Joon-ho, yeni filmi ‘’Parasite’’ için kamera arkasına geçti.

Güney Kore’nin en iyi yönetmenlerinden Bong Joon-ho, Netflix tarafından desteklenen ve geçen yıl Cannes’da yarışan filmi Okja‘dan sonraki ilk filmi Parasite‘in çekimlerine başladı. Filmin başrolünde, Kore’nin en ünlü karakter oyuncularından Song Kang-ho oynayacak. Son iki filmini İngilizce çeken Bong, Parasite‘i Kore dilinde çekiyor.

Her biri kendine özgü şahsiyetlerden oluşan 4 kişilik bir ailenin hikayesini anlatacak olan Bong, filmin isminin yaptığı çağrışımın aksine filmde herhangi bir parazit ya da uzaylı yaratık olmayacağını açıkladı.

2019’da gösterime girmesi beklenen filmde, Bong’un daha önceki filmlerinden The Host ve Snowpiercer‘da oynayan Song Kang-ho’nun yanı sıra The World of Us‘ta oynayan Jang Hye-jin, The Priests‘te oynayan Park So-dam, Okja ve Train to Busan‘dan tanıdığımız Choi Woo-shik ve deneyimli oyuncu Jo Yeo-jong da rol alacak.

 

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir